Yemek

KALEV Okullarında yemek hizmeti Sofra Grup tarafından verilmektedir. Sofra Grup dünyanın lider yemek ve destek hizmetler sağlayıcısı Compass Group PLC kuruluşudur. Eğitim sektöründeki toplu yemek hizmeti konusundaki uzmanlık ve deneyimini Eurest markasıyla sunmaktadır.

Diğer tüm firmalardan farklı olarak, büyüme ve gelişime çağında olan çocukların farklı beslenme ve yaşam gereksinimlerini profesyonelce takip edebilmek ve daha özellikli hizmet verebilmek amacıyla okullarda yiyecek ve içecek hizmetlerini ayrı bir departman olarak yürütmektedir. TSE EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TSE ISO EN 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, TSE ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, TSE ISO EN 14001 Çevre Yönetim Sistemi, TSE ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ve TSE-EN-ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi olmak üzere; tüm birimlerinde 6 sistemden sertifikasyona sahip ilk toplu yemek şirketidir.

Compass Group, faaliyet gösterdiği 45 ülkede eğitim kurumlarında uyguladığı “YE, ÖĞREN, YAŞA” (EAT, LEARN, LIVE) programını Türkiye’de hizmet verdiği eğitim kurumlarına da eş zamanlı olarak uyarlamaktadır. “Ye, Öğren, Yaşa”, öğrencilere daha sağlıklı, daha bilinçli ve daha uzun ömürlü bir yaşamın temellerini sunmaya dayanır.

Bilimsel sağlık otoritelerinin önerileri doğrultusunda, menülerde tüm temel besin öğelerini içeren “Sağlıklı Tabak” modeli benimsenmektedir. Sağlıklı tabak modeli 5 temel besin grubunu (1. Süt-yoğurt grubu, 2. Et-yumurta-kurubaklagil grubu, 3. Sebze grubu 4. Meyve grubu, 5. Tahıl ve ekmek grubu) içermektedir. Sofra Grup kriterleri gereği menüler hazırlanırken her öğün bunlardan en az 3 besin grubunu karşılaması kriterlerine dikkat edilmektedir.

Dengeli beslenme konusunda uzmanlaşmış diyetisyenler ve gıda mühendisleri tarafından hazırlanan menüler, Okul Yöneticilerimiz tarafından onaylanmaktadır.