Okul Yöneticilerimizden

Değerli Velilerimiz ve Sevgili Minik Martılarımız.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, “İstikbal Göklerdedir” derken, kuşkusuz ki sadece uçakları, helikopterleri ve yüksek teknoloji ürünü hava araçlarını kastetmemişti.
O, eşsiz vizyonuyla, uçabilen düşünceleri, yüksek idealleri, daha yukarıdaki ve daha ileri fikirleri de işaret ediyordu bize.

İşte bizler KALEV Anaokulu olarak, hayatları boyunca özgürce uçacak, dünyayı daha güzel bir yer haline getirecek, ülkemizin geleceği için kararlılık ve başarıyla kanat çırpacak Martılarımızın, yolculuğa başlangıç noktasında yer alıyoruz.

Köklü bir geleneğe sahip Kadıköy Maarif Koleji eğitim felsefesini yeni kuşaklara, çağın koşullarına uygun bir şekilde, “yeni nesil okul” anlayışıyla taşıyoruz.

Özgüveni ve farkındalığı yüksek, inisiyatif alabilen, özgür düşünceye sahip, problem çözebilen, hayatı, doğayı ve dünyayı seven çocuklar hedefliyoruz.

Birbirimize çok şeyler öğretirken çok eğleneceğimiz, geleceğe olan umut dolu bakışlarımızı daha da güçlendireceğimiz okulumuza hoş geldiniz.

Şimdi hazırsanız, uçuşa geçiyoruz.

Yasemin SEREN
Müdür Yardımcısı

 

Değerli Aileler, Eğitimci Arkadaşlar ve Sevgili Çocuklar,

KALEV Okulları olarak diyoruz ki “Bilen Değil Öğrenen Okuluz” çünkü biliyoruz ki aslında okulların anlamı değişti. Eskiden bilgi almak için gelinen okullar artık çocukların sosyalleşme, akranları ile birlikte olma ve bugünü yönetebilme becerilerini geliştirirken, geleceği yaratabilme potansiyellerini ortaya çıkarttıkları yaşam alanları.

Bizler, şimdiki çocukları dünün yöntemleri ile eğitemeyeceğimizin farkındayız. Okulumuzda, çocukların akranları ile olacağı, paylaşımlarda bulunup özgüvenle kendi gerçeklerini keşfedecekleri ve geri bildirimlerle farkındalık yaratacağımız özgür ortamlar sağlarız.

Gelecek nesilleri eğitirken ilham aldığımız ve çocuklarımıza da ilham veren, Richard Bach’ın “Martı” isimli kitabında Martı Jonathan Livingston;   “Gözlerinle gördüklerine inanma. Dış görünüştür onlar yalnızca, sınırlıdır. Kavrayışınla bak, öğrendiklerinin bilincine var ve böylece uçmanın yolunu bulacaksın.” der.

Aynı zaman diliminde doğmuş çocukların, farklı yolculukları vardır. Öğrenme şekli ve zamanı farklıdır, ilgi alanları farklıdır. İşte tam da bu sebeplerden dolayı okulumuzda çocuklarımızın yollarını aydınlatırken, dengeli dağıtılmış, farklı araçlarla tasarlanmış ders planları ile öğrendiklerinin bilincinde Martılar olarak yollarını bulmalarını sağlamaya çalışırız.

Gelişim ve değişim bireysel bir yolculuktur. Çocuklarımızı geleceğe hazırlarken onların başarıları, sıralama, sonuç, doğru yanlış sayısı ile değil süreci ve gösterdiği çaba ile değerlendirilmeli, doğru desteklenmelidir. Çocukların kendilerini güvende ve kabulde hissettikleri bir ortamda, kontrollü stresin faydalarını fark ederken, öğrenmeyi engelleyici stresi yönetebilmelerini sağlayarak ilerlemelerinin önemine inanırız.

Profesyonel mesleğimiz olan ama aynı zamanda amatör bir ruhla, eğitim alanında; Atatürk İlke ve İnkılapları rehberliğinde ilerlemeye, her gün “bundan daha iyi nasıl olur” diye sormaya devam ediyoruz. Bizleri sınırlayan düşünce ve kalıplara karşı çıkarak, yeni çözümler üreterek, yaratarak çocuklara eşlik etmenin heyecanı içinde saygılarımı sunuyorum.

“En yüksekten uçan Martı, en uzağı görendir… Martı Jonathan Livingston”

Demet KIR
İlkokul / Ortaokul Müdürü