Kurucu Temsilcimizden

Sevgili anne, babalar ve geleceğin çok sevgili “Martı”ları,

Gözünle gördüklerine sakın inanma. Görünenlerin hepsi sınırlıdır. Anlayarak bakmaya, bildiklerinin ötesine geçmeye çalış. O zaman uçacağın yolu bulacaksın *.” diyor Martı Jonathan Livingston, Richard Bach’ın kitabında…

Biz de bugünün küçük, geleceğin büyük “Martı”larına kendilerini keşfetme, kendi potansiyellerini gerçekleştirme ve uçacakları yolu bulma konusunda eşlik etmek için bu yolculuğa başladık.

KALEV Okulları, çocukluğa ve çocuk olmaya saygı duyan, her çocuğa kendine özgü yolculuğunda destek olan ve yolunu aydınlatan bir rehberlik ve eğitim anlayışı ile hizmet veriyor.

Bizler Kadıköy Maarif Koleji kurucu müdürü Sayın Macit Kılıçeri’nin 1955 yılında “Düşünün… Konuşun… Sizler bilgilerin ve güzel fikirlerin, geleceğe ulaşacak yankılarısınız…” sözleri ile yetiştik. Ve şimdi hedefimiz, KALEV Okullarında verdiğimiz eğitimin niteliğinin 21.yüzyıl ortalarındaki insan yaşamının kalitesini belirleyeceği bilinciyle, sosyal ve kültürel değerlerimizi yaşatmak ve çocuklarımıza aktararak Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine ve çağdaş Türkiye idealine bağlı bireyler yetiştirerek, okulumuzda aldığımız nitelikli ve ayrıcalıklı eğitimin daha çok çocuğa ulaşmasını ve başarılarının Kadıköy Maarif Geleneği ile gelecekte yankılanmasını sağlamak.

Okulumuzda “Martı”lar gibi özgür, öz güven sahibi çocukların, potansiyelleri doğrultusunda kazandıkları başarılarla, çok renkli ve mutlu çocukluktan, renklerini kaybetmeden gençliğe adım atmalarını diliyoruz.
 

Sevgiyle…

Sibel MUTLU KÜPELİ’81
Kurucu Temsilcisi

 

*”Don’t believe what your eyes are telling you. All they show is limitation. Look with your understanding, find out what you already know, and you’ll see the way to fly.”