Tuğba Ören – Fen Bilimleri Eğitmeni

1994 yılında İstanbul’da doğdum. İlkokul-Ortaokul ve Lise eğitimimi Maltepe İstanbul’da tamamladım. Ailemin eğitime verdiği önem ve ciddiyetten dolayı okul hayatımda her zaman disiplinli çalışmak ön planda oldu. 2012 yılında liseden mezun oldum ve o sene Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliğini kazandım.

Üniversite döneminde Arama Kurtarma ve Dağcılık topluluklarına katılarak bu alanlarda kendimi geliştirme fırsatı yakaladım. Üniversitede 1 yıl İngilizce hazırlık programına katıldım ve 2017 yılında mezun oldum.

2017 yılından bu yana öğretmenlik mesleğini yerine getirmekteyim. Doğayı seven, meraklı, araştırmacı biriyim. Bu yüzden fen bilimleri dersini doğa ile bütünleştirip çocukların çevrelerinde gelişen olayların farkında olmalarını sağlamak her zaman öncelikli hedeflerim arasında oldu. Bunun yanı sıra her çocuğun kalbine dokunabilmenin ya da aklının bir köşesinde yıllarca kalabilmenin bu mesleğin vermiş olduğu paha biçilemez bir hediye olduğunu düşünüyorum. KALEV ailesi ile tanıştığım ve içerisinde yer aldığım için mutluyum.