Sena Tandaçgüneş – Sınıf Öğretmeni

1996 yılında Kadıköy’de dünyaya gelen, sevgi dolu kendinden küçük çocuklarla zaman geçirmekten, oyunlar oynamaktan zevk alan Sena öğretmeni, kendimi sizlere anlatacağım için heyecanlıyım.

Çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra Sakarya Üniversitesi sınıf öğretmenliği bölümünü bölüm birincisi, fakülte ikincisi olarak tamamladım. Sınıf öğretmenliği bölümünü okurken aldığım eğitim psikolojisi dersi, hayatta zevk aldığım şeyleri fark edebilmemi sağlamıştı. Bu farkındalık bana Sakarya Üniversitesi rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümünü okuma yolunu açmıştı. Rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümünden üniversite birincisi olarak mezun oldum.

Lisans eğitimlerim sırasında ve sonrasında ilkokulun her sınıf seviyesinde ve lisede staj yaptım. Devlet okullarında ve özel okullarda deneyimler elde edebildim. Özgüven, motivasyon, diksiyon, öfke kontrolü, kısa süreli çözüm odaklı terapi konularına ait seminerlere, pdr günlerine ve beceri odaklı kurslara katıldım. Özbakım becerileri ile ilgili uygulamalı seminer; motivasyon, üniversite sınavı, akran zorbalığı, sanal zorbalık, verimli ders çalışma ve öğrenme yöntemlerine ilişkin seminer gerçekleştirdim. Köy okulunda birleştirilmiş sınıflarda gözlem deneyimi elde ettim. İlkokul öğrencileri ile geleneksel çocuk oyunları kapsamında çalışma gerçekleştirdim.

Çocuklarla göz göze gelmeyi, çocukların gözümün içine baktığını görmeyi hislerini hissedebilmeyi anlatamam. Her çocuk özeldir, bireysel farklılıklara sahiptir düşüncelerini önemseyen, hayal gücünün sınırsızlığını esas alan, sosyal-duygusal doyumu eşsiz kabul eden Sena öğretmen farkındalık sahibi, mutlu-umutlu-meraklı çocukların yetişmesini her şeyin üstünde tutan kendini geliştirmeye devam eden, eğlenceli macera kapılarının anahtarlarını keşfetme yolunda ilerleyebilen; KALEV İlkokulu ailesinin üyesidir.

Son olarak sevgi insanlığa hayat veren kalp dokunuşudur diyerek hayatıma en büyük dokunuşu ilk başta sevgisiyle yapan anneme Sena öğretmeni yetiştirdiği için sonsuz teşekkür ediyorum.