Selver Bil – Sınıf Öğretmeni/Okul Öncesi / Oyun ve Biz Takım Lideri

Öğretmenlik serüvenime adım attığım andan itibaren, gelişen ve değişen eğitim sistemini yakından takip etmek adına çeşitli seminer ve eğitimlere katıldım. Öğrenmenin sonsuz bir yolculuk olduğuna inanıyor ve kendimi öğrenme denizinde minik bir damla olarak görüyorum. Öğrendikçe ve öğrettikçe var oluyorum.

Uzun soluklu eğitimini almış olduğum Orff-Schulwerk ışığında çocukların içinde zaten var olan yaratıcılığın; çocuklara deneme, doğaçlama ve keşfetme olanağı sunarak, müzik ve çeşitli oyunlar eşliğinde kendilerini ifade etme becerilerini geliştirme, sosyal ve psikolojik yönden destekleyici olmak eğitim anlayışımın en önemli ilkelerindendir.

Aynı zamanda eğitimini almış olduğum yaratıcı drama liderliği eşliğinde anlamlı ve kalıcı öğrenmeyi hedeflerken, bununla birlikte yaşayarak öğrenmeyi çalışmalarım içerisinde uygulamaktayım. Yaratıcı drama ile çocuk hayal dünyasını keşfe çıkar, duygularını tanıdığı gibi başkalarının da duygularını fark etmeyi öğrenir dolayısıyla empati yapabilir. Aldığım eğitimler doğrultusunda sınıfımda kendini tanıyan, iletişim becerileri kuvvetli olan, özgüveni gelişmiş, farkındalık düzeyi yüksek, problem çözme becerisi gelişen çocuklar yetiştirmek temel hedeflerimdendir.

Kadıköy Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi’nden mezun oldum. Üniversite eğitimimi Ayvansaray Üniversite’nde başarı bursu ile tamamladım. Bu sırada özel kurumlarda uzun yıllar yer aldım ve farklı eğitim sistemleri doğrultusunda çalışma olanağı buldum. Şimdi ise olmak istediğim yerde Kalev Anaokulunda öğretmenlik serüvenime yeni adımlar atıyorum. Burada olmak benim için hayatımın başlangıcı ve sizlerle bu başlangıcı paylaşıyor olmaktan mutluluk duyuyorum.