Rabia Bil Taşatmaz – Sınıf Öğretmeni / Okul Öncesi

1996 yılında İstanbul’un Kadıköy ilçesinde doğdum. Lise eğitimimi Kadıköy Anadolu Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin ‘’Çocuk Gelişimi’’ bölümünde tamamladım. Üniversite eğitimimi Atatürk Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünü okuyarak tamamladım. Halen 2. Üniversitemi okumaya devam etmekteyim.

Çocuk gelişimi bölümünü seçmemdeki en büyük etken öncelikle çocuk sevgisi, aynı zamanda oyuncu karakterim ve içimdeki çocuğu onlarla yaşatma isteğim oldu. Meslekteki 8. yılımı bitirmiş bulunmaktayım.

Bu süreçte çeşitli seminerlere katılarak değişen ve gelişen dünyaya uymaya ve mesleki gelişimime katkı sağlamaya gayret gösterdim. Merakım doğrultusunda, Orff Schulwerk seminerlerine katılarak öğrendiklerimi sınıfıma aktardım. Aynı zamanda 320 saatlik Yaratıcı Drama Liderliği eğitimimi tamamlayarak yazdığım tezi çocuklara uyguladım ve MEB sınavını kazanarak Yaratıcı Drama Lideri olmaya hak kazandım.

Bunun yanı sıra çocuk yogası ve felsefe eğitmeniyim. Tüm öğrendiklerimi sınıfımda uygulamaktayım ve atölyeler yapmaktayım. Bu gelişimlere en büyük desteği veren KALEV Okulları ile yolum kesiştiği için çok mutluyum.