Okul Öncesi Eğitim Kadrosu

[icon_counter flip_type=”vertical_flip_top” flip_box_style=”advanced” box_border_style=”inset” box_border_size=”1″ icon_type=”custom” icon_img=”id^1153|url^https://kalev.k12.tr/wp-content/uploads/2022/08/Yasemin-Seren.jpg|caption^null|alt^null|title^Yasemin-Seren|description^null” img_width=”240″ block_title_front=”Yasemin Seren” block_desc_front=”Okul Müdürü” block_text_color=”#68d619″ block_front_color=”#ffffff” box_border_color=”#68d619″ block_title_back=”Okul Müdürü” block_desc_back=”1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. Evli ve bir çocuk annesiyim. Hep olmak istediğim, hayalini kurduğum öğretmenlik mesleği beni Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü ile tanıştırdı. Hızla ve büyük keyifle geçen üniversite yıllarının ardından, 2003 yılında mezun oldum.
Eğitimin sürekli olarak yenilenme ve bitmeyen bir öğrenme süreci olduğunun bilinciyle, lisans eğitimim üzerine dahil olduğum çeşitli eğitimlerle kendimi geliştirme ve zenginleştirme fırsatı buldum.
Birçok özel okul ile vakıf okullarında öğretmenlik ve eğitim koordinatörlüğünün ardından, 2015 yılında yolum KALEV ile kesişti. Önce öğretmenlikle başlayıp, son iki senesi Erken Çocukluk Eğitim Koordinatörü olarak geçen altı senelik bu yolculuk, şimdi de Okul Müdürlüğü ile devam ediyor.
Erken çocukluk eğitiminin temel ihtiyacının, sevgi olduğunu; öğrenmenin, sevgi ve kabul edilme üzerine daha kolay inşa edileceğine inanıyorum. Değişen ve gelişen eğitim sisteminin, bilgiyi yalnızca bilen değil, keşfeden, sorgulayan, araştıran, eleştiren, bilgiyi dönüştürebilen, yaratan, üreten, farkındalık sağlayan bireyler yetiştirmenin gerekliliğini ortaya koyduğunu ve bizlerin de çocuklara bu çerçeveden hareketle rehberlik etmemiz gerektiğini düşünüyorum.
Bu gerçeklerin ışığında, okul öncesinde farklı programlar, ölçme değerlendirme çalışmaları, ders tasarım örnekleri, merak etkinlikleri, matematik, düşünme becerileri, ve görsel algı ile ilgili geliştirdiğim, çeşitli programlar bulunuyor.
Şimdi sizlerle, yeniden keşfetme sürecinde birlikte olmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyuyorum.
Sizler ve minik martılarımızla uzun yıllar sürecek bu keyifli yolculuğumuza hoş geldiniz.” block_back_color=”#ffffff” box_border_color_back=”#68d619″ cont_align=”on”][icon_counter flip_type=”vertical_flip_top” flip_box_style=”advanced” box_border_style=”inset” box_border_size=”1″ icon_type=”custom” icon_img=”id^1200|url^https://kalev.k12.tr/wp-content/uploads/2022/08/Aysegul-Kejanli.fw_.png|caption^null|alt^null|title^Ayşegül-Kejanlı.fw_|description^null” img_width=”240″ block_title_front=”Ayşegül Kejanlı” block_desc_front=”Psikolojik Danışman” block_text_color=”#68d619″ block_front_color=”#ffffff” box_border_color=”#68d619″ block_title_back=”Psikolojik Danışman” block_desc_back=”1989 yılında Aydın’ın Nazilli ilçesinde doğdum. Henüz çocuk denecek yaşlardan itibaren nedensel düşünen, ruhsallığın insan hayatındaki etkilerini sorgulayan, iletişim becerisi güçlü, çocuk gelişimi ve psikolojisine meraklı bir yapım vardı ve bu sayede üniversiteye hazırlık döneminde, okumak istediğim bölüm konusunda çok nettim. Bu yolda şanslıydım ki, lisans eğitimini ilgi alanları ve kişisel yatkınlıkları doğrultusunda kendi kararıyla seçebilen azınlıktan oldum. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji eğitimim gönüllü stajlar, tiyatro oyunculuğu, kongre düzenleme kurulu üyeliği ve mesleki eğitimlerle hem sosyal hem de akademik anlamda çok aktif geçti. Mezuniyetimin ardından 2011 yılında İngiltere’de bir yıl akademik İngilizce eğitimi aldım. Sonrasında University of Essex’de Psychoanalytic Studies master programını tamamladım. Master eğitimim boyunca ders seçimlerim, tez konum ve mesleki eğitimlerim ile çalışmalarımı çocuk psikolojisi alanında yoğunlaştırdım.
Türkiye’ye döndükten sonra çeşitli okul öncesi kurumlarda psikolog ve yönetici olarak görev aldım. Bununla birlikte çocukların ruhsal işleyişlerinin değerlendirilmesi üzerine aldığım mesleki eğitimlerime devam ederken bir yandan da Medeniyet Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimine başladım.
2016 yılında anne oldum ve hayatımın en güzel, en anlamlı dönemi başladı. Kızımı kendim büyütmek istediğim için çalışma hayatına bir dönem ara verdim.
2018 Haziran ayında yollarımız KALEV ile birleşti ve benim için çok keyifli ve heyecan verici bir süreç başladı. Atatürk ilke ve değerlerine bağlı, kendine güvenli, yaratıcı, özgür, iyi eğitimli, saygılı, duyarlı, iyilik ve hoşgörüden yana nesiller yetiştiren, çocuğa ve çocukluğa saygıyı ilke edinmiş, her durumda çocuğun yüksek yararını gözeten örnek bir kurum olan KALEV çatısı altında minik martılarımızla buluşuyor olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum.” block_back_color=”#ffffff” box_border_color_back=”#68d619″ cont_align=”on”][icon_counter flip_type=”vertical_flip_top” flip_box_style=”advanced” box_border_style=”inset” box_border_size=”1″ icon_type=”custom” icon_img=”id^1191|url^https://kalev.k12.tr/wp-content/uploads/2022/08/Melike-Yalcin.jpg|caption^null|alt^null|title^Melike-Yalcin|description^null” img_width=”240″ block_title_front=”Melike Yalçın’03″ block_desc_front=”Sınıf Öğretmeni/Okul Öncesi” block_text_color=”#68d619″ block_front_color=”#ffffff” box_border_color=”#68d619″ block_title_back=”Sınıf Öğretmeni/Okul Öncesi” block_desc_back=”Ben Melike Yalçın. 1984 yılında İzmit’te doğdum.11 yaşında ilkokulu bitirdikten sonra Kadıköy Anadolu Lisesi’ne başladım. Evden ayrılmak, Kadıköy Anadolu Lisesinde kız yatılı olmak (ki bizim zamanımızda kız yatakhanesi olmadığı için 4 kız el ele tutuşup Kadıköy Kız Lisesine giderdik) hayatımı şekillendiren en önemli olaydır. Kadıköy Anadolu’daki tüm arkadaşlarım ve öğretmenlerim ailem oldular. Bu yüzden şu an Kalev Anaokulu’nda çalışıyor olmaktan çok büyük mutluluk ve gurur duyuyorum.

Kadıköy Anadolu Lisesi’nden 2003 yılında mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümüne girdim. 2008 yılında mezun oldum. Sonrasında çeşitli özel okullarda anaokulu öğretmenliği yaptım. Bu yıl 13. öğretmenlik yılım. Mesleğimi ve çocukları çok sevdiğim için gücüm yettikçe anaokulu öğretmenliği yapmaya devam etmeyi planlıyorum.” block_back_color=”#ffffff” box_border_color_back=”#68d619″ cont_align=”on”][icon_counter flip_type=”vertical_flip_top” flip_box_style=”advanced” box_border_style=”inset” box_border_size=”1″ icon_type=”custom” icon_img=”id^1196|url^https://kalev.k12.tr/wp-content/uploads/2022/08/Selver-Bil-Sinif-Ogretmeni-Okul-Oncesi.jpg|caption^null|alt^null|title^Selver-Bil-Sınıf-Öğretmeni-Okul-Öncesi|description^null” img_width=”240″ block_title_front=”Selver Bil” block_desc_front=”Sınıf Öğretmeni/Okul Öncesi” block_text_color=”#68d619″ block_front_color=”#ffffff” box_border_color=”#68d619″ block_title_back=”Sınıf Öğretmeni/Okul Öncesi” block_desc_back=”Öğretmenlik serüvenime adım attığım andan itibaren, gelişen ve değişen eğitim sistemini yakından takip etmek adına çeşitli seminer ve eğitimlere katıldım. Öğrenmenin sonsuz bir yolculuk olduğuna inanıyor ve kendimi öğrenme denizinde minik bir damla olarak görüyorum. Öğrendikçe ve öğrettikçe var oluyorum.

Uzun soluklu eğitimini almış olduğum Orff-Schulwerk ışığında çocukların içinde zaten var olan yaratıcılığın; çocuklara deneme, doğaçlama ve keşfetme olanağı sunarak, müzik ve çeşitli oyunlar eşliğinde kendilerini ifade etme becerilerini geliştirme, sosyal ve psikolojik yönden destekleyici olmak eğitim anlayışımın en önemli ilkelerindendir.

Aynı zamanda eğitimini almış olduğum yaratıcı drama liderliği eşliğinde anlamlı ve kalıcı öğrenmeyi hedeflerken, bununla birlikte yaşayarak öğrenmeyi çalışmalarım içerisinde uygulamaktayım. Yaratıcı drama ile çocuk hayal dünyasını keşfe çıkar, duygularını tanıdığı gibi başkalarının da duygularını fark etmeyi öğrenir dolayısıyla empati yapabilir. Aldığım eğitimler doğrultusunda sınıfımda kendini tanıyan, iletişim becerileri kuvvetli olan, özgüveni gelişmiş, farkındalık düzeyi yüksek, problem çözme becerisi gelişen çocuklar yetiştirmek temel hedeflerimdendir.

Kadıköy Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi’nden mezun oldum. Üniversite eğitimimi Ayvansaray Üniversite’nde başarı bursu ile tamamladım. Bu sırada özel kurumlarda uzun yıllar yer aldım ve farklı eğitim sistemleri doğrultusunda çalışma olanağı buldum. Şimdi ise olmak istediğim yerde Kalev Anaokulunda öğretmenlik serüvenime yeni adımlar atıyorum. Burada olmak benim için hayatımın başlangıcı ve sizlerle bu başlangıcı paylaşıyor olmaktan mutluluk duyuyorum.” block_back_color=”#ffffff” box_border_color_back=”#68d619″ cont_align=”on”][icon_counter flip_type=”vertical_flip_top” flip_box_style=”advanced” box_border_style=”inset” box_border_size=”1″ icon_type=”custom” img_width=”240″ block_title_front=”Ceren Yaman” block_desc_front=”Sınıf Öğretmeni/Okul Öncesi” block_text_color=”#68d619″ block_front_color=”#ffffff” box_border_color=”#68d619″ block_title_back=”Sınıf Öğretmeni/Okul Öncesi” block_back_color=”#ffffff” box_border_color_back=”#68d619″ cont_align=”on” ult_param_heading=””][icon_counter flip_type=”vertical_flip_top” flip_box_style=”advanced” box_border_style=”inset” box_border_size=”1″ icon_type=”custom” img_width=”240″ block_title_front=”Rabia Bil Taşatmaz” block_desc_front=”Sınıf Öğretmeni / Okul Öncesi” block_text_color=”#68d619″ block_front_color=”#ffffff” box_border_color=”#68d619″ block_title_back=”Sınıfı Öğretmeni / Okul Öncesi” block_back_color=”#ffffff” box_border_color_back=”#68d619″ cont_align=”on” ult_param_heading=””][icon_counter flip_type=”vertical_flip_top” flip_box_style=”advanced” box_border_style=”inset” box_border_size=”1″ icon_type=”custom” img_width=”240″ block_title_front=”İsimsiz” block_desc_front=”İngilizce Eğitmeni” block_text_color=”#68d619″ block_front_color=”#ffffff” box_border_color=”#68d619″ block_title_back=”İngilizce Eğitmeni” block_back_color=”#ffffff” box_border_color_back=”#68d619″ cont_align=”on” ult_param_heading=””][icon_counter flip_type=”vertical_flip_top” flip_box_style=”advanced” box_border_style=”inset” box_border_size=”1″ icon_type=”custom” img_width=”240″ block_title_front=”İsimsiz” block_desc_front=”İngilizce Eğitmeni” block_text_color=”#68d619″ block_front_color=”#ffffff” box_border_color=”#68d619″ block_title_back=”İngilizce Eğitmeni” block_back_color=”#ffffff” box_border_color_back=”#68d619″ cont_align=”on” ult_param_heading=””][icon_counter flip_type=”vertical_flip_top” flip_box_style=”advanced” box_border_style=”inset” box_border_size=”1″ icon_type=”custom” icon_img=”id^1186|url^https://kalev.k12.tr/wp-content/uploads/2022/08/Esin-Kusluoglu05-Peyzaj-Mimari-Ekoloji-Egitmeni.jpg|caption^null|alt^null|title^Esin-Kuşluoğlu05-Peyzaj-Mimarı-Ekoloji-Eğitmeni|description^null” img_width=”240″ block_title_front=”Esin Kuşluoğlu’05” block_desc_front=”Peyzaj Mimarı / Ekoloji Eğitmeni” block_text_color=”#68d619″ block_front_color=”#ffffff” box_border_color=”#68d619″ block_title_back=”Peyzaj Mimarı / Ekoloji Eğitmeni” block_desc_back=”1986’da İstanbul’da doğdum. Daha ilkokuldan yeni çıkmıştım ki Çamlık’la tanıştım… Hiçbir şeyle değişilmez bir sekiz yıl yaşadım yuvam Kadıköy Anadolu Lisesi’nde. Yeni mezun bir martı olarak rüzgâr beni İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’ne uçurdu. Çalışmalarımı yerel peyzaj planlaması üzerine tamamladım.
2009 – 2014 yılları arasında çeşitli peyzaj firmaları ve TEMA vakfında Peyzaj Mimarı olarak görev aldım.
Kadıköy Anadolu Lisesi Doğa Sporları Kulübü’nde dağcılık ve doğa sporları yapmaya başladım. Hem lise hem üniversite hem de meslek hayatım boyunca çeşitli dağcılık kulüplerinde kurucu üyelik, yönetim kurulları üyeliği, doğa yürüyüşü ve dağcılık faaliyetlerinde ekip liderliği, dağcılık, kampçılık ve doğa yürüyüşü eğitimlerinde eğitmenlik ve eğitim kampı liderliği görevleri aldım. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerimi tamamladım. Türkiye’nin pek çok dağında tırmanışlara katıldım. Halen kurucusu olduğum özel bir gurupta dağ ve doğa yürüyüşü liderliği ve eğitmenliğe devam ediyorum.

2010 yılında Artvin Çoruh Üniversitesi’nin düzenlediği TUBİTAK’ın desteklediği Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda Doğa Eğitimi’ne katıldım.
Hem üniversite hayatımda hem meslek hayatımda hem de doğa sporları eğitimlerinde öğrendiklerimi bir potada eritip insanlara anlatmak isteğim beni çocuklarla tanıştırdı. 2014 yılında Ekoloji öğretmenliği yapmaya başladım.
Şimdilerde ise rüzgâr beni tekrar doğayı kopmaz bir parçam haline getiren yuvama geri döndürdü… Artık martılarla beraber ve yuvamda minik martılara öğrendiklerimi anlatma zamanı…” block_back_color=”#ffffff” box_border_color_back=”#68d619″ cont_align=”on” ult_param_heading=””][icon_counter flip_type=”vertical_flip_top” flip_box_style=”advanced” box_border_style=”inset” box_border_size=”1″ icon_type=”custom” img_width=”240″ block_title_front=”Kübra Nur Yaman Bozdemir” block_desc_front=”Görsel Sanatlar Eğitmeni” block_text_color=”#68d619″ block_front_color=”#ffffff” box_border_color=”#68d619″ block_title_back=”Görsel Sanatlar Eğitmeni” block_back_color=”#ffffff” box_border_color_back=”#68d619″ cont_align=”on” ult_param_heading=””][icon_counter flip_type=”vertical_flip_top” flip_box_style=”advanced” box_border_style=”inset” box_border_size=”1″ icon_type=”custom” img_width=”240″ block_title_front=”Emine Çam Küçük” block_desc_front=”Beden Eğitimi Öğretmeni” block_text_color=”#68d619″ block_front_color=”#ffffff” box_border_color=”#68d619″ block_title_back=”Beden Eğitimi Öğretmeni” block_back_color=”#ffffff” box_border_color_back=”#68d619″ cont_align=”on” ult_param_heading=””][icon_counter flip_type=”vertical_flip_top” flip_box_style=”advanced” box_border_style=”inset” box_border_size=”1″ icon_type=”custom” icon_img=”id^1193|url^https://kalev.k12.tr/wp-content/uploads/2022/08/Nursabah-Dasdelen.jpg|caption^null|alt^null|title^Nursabah-Dasdelen|description^null” img_width=”240″ block_title_front=”Nursabah Daşdelen” block_desc_front=”Flamenko / Yaratıcı Dans Eğitmeni” block_text_color=”#68d619″ block_front_color=”#ffffff” box_border_color=”#68d619″ block_title_back=”Flamenko / Yaratıcı Dans Eğitmeni” block_desc_back=”1972 doğumluyum. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü’nde eğitim aldım. 2014 yılına kadar art direktör ve görsel yönetmen olarak reklam ajanslarında ve medya kuruluşlarında çalıştım. 1998 yılında flamenko dans öğrenmeye başladım. İspanyol dansçılardan dersler aldım, çeşitli projelerde dans ettim.

2004 yılında bir flamenko dans atölyesinde yetişkinlere ders vermeye başladım. %80’i daha önce hiç dans etmemiş birçok yetişkini dansla tanıştıran ilk eğitmen oldum. 200 civarı 20-65 yaş arası yetişkin çocuğun; özgürleşme, ses ve ritm algısı, hareket analizi, kavramlar, bedeni kullanma, odaklanma ya da doğru odaklanma, zihin-beden iletişimi gibi dansın olmazsa olmazları konularda yaşadıkları sıkıntıları gözlemledim ve çözümler üretmeye çalıştım. Bu deneyimler; çok sevdiğim flamenko dansı okul öncesi yaşlardan itibaren çocuğun hayatına katmak konusunda araştırmamı sağladı. Bu amaçla çıktığım yolculuğum Yaratıcı Dans Eğitmen Eğitimi Atölyesi ile kesişti.

Hareket ezberletmek değil hareket üretmeyi öğretmek üzere kurgulanan çalışmalarımız sırasında görsel sanatlar ve yaratıcı dramayı da kullanarak kazanımlarımızı artıracağız. Hareket kabiliyetimizi geliştirmenin yanı sıra 21. Yüzyıl Becerileri’nin tamamını destekleyen çalışmalar yapacağız.” block_back_color=”#ffffff” box_border_color_back=”#68d619″ cont_align=”on”][icon_counter flip_type=”vertical_flip_top” flip_box_style=”advanced” box_border_style=”inset” box_border_size=”1″ icon_type=”custom” img_width=”240″ block_title_front=”Deniz Gümüş” block_desc_front=”Müzik Eğitmeni” block_text_color=”#68d619″ block_front_color=”#ffffff” box_border_color=”#68d619″ block_title_back=”Müzik Eğitmeni” block_back_color=”#ffffff” box_border_color_back=”#68d619″ cont_align=”on” ult_param_heading=””][icon_counter flip_type=”vertical_flip_top” flip_box_style=”advanced” box_border_style=”inset” box_border_size=”1″ icon_type=”custom” img_width=”240″ block_title_front=”Özlem Gürlevik” block_desc_front=”Stratejik Düşünme Eğitmeni” block_text_color=”#68d619″ block_front_color=”#ffffff” box_border_color=”#68d619″ block_title_back=”Stratejik Düşünme Eğitmeni” block_back_color=”#ffffff” box_border_color_back=”#68d619″ cont_align=”on” ult_param_heading=””][icon_counter flip_type=”vertical_flip_top” flip_box_style=”advanced” box_border_style=”inset” box_border_size=”1″ icon_type=”custom” icon_img=”id^1190|url^https://kalev.k12.tr/wp-content/uploads/2022/08/Mehtap-Gunes-Halk-Oyunlari-Egitmeni.jpg|caption^null|alt^null|title^Mehtap-Güneş-Halk-Oyunları-Eğitmeni|description^null” img_width=”240″ block_title_front=”Mehtap Güneş” block_desc_front=”Halk Oyunları Eğitmeni” block_text_color=”#68d619″ block_front_color=”#ffffff” box_border_color=”#68d619″ block_title_back=”Halk Oyunları Eğitmeni” block_desc_back=”1984 te İstanbul’ da doğdum. 32 yaşındayım ve 24 yıldır halkoyunları oynamaktayım. Tüm eğitim hayatım boyunca vazgeçemediğim ve beni daha başarılı yapan bir yanım olmuştur halkoyunları. Her ne kadar 2006 Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Bilgisayar mezunu olsam da gönlümün istediğinden vazgeçmeyip 2009 yılında halkoyunları usta öğreticisi ve sırasıyla 2012 yılında da 2. kademe halkoyunları antrenörlüğünü kazandım. Birçok özel ve devlet okulunda eğitmenlik yapmaktayım. Aynı zamanda İstanbul Folklor Derneği’nde eğitmen ve yönetici olarak görev yapıyorum. Derneğimizin katıldığı birçok yurtdışı (Makedonya, Fransa, Slovakya, Bulgaristan, Amerika) festivallerinde oyuncu ve müzisyen olarak görev aldım. Derslerin daha keyifli olması ve çocuklarımızın ritim kulağının gelişmesi için asma davul çalıyor ve çaldırıyorum. Halkoyunları eğitmenliğimde ilk amacım çocuklarımızın kültürlerini tanımaları ve sevmeleri. KALEV okulları da bir çocuğun kalbine giden yolda güzel bir rehber….” block_back_color=”#ffffff” box_border_color_back=”#68d619″ cont_align=”on”]