Nefise Çalık – İngilizce Eğitmeni

Merhaba,

1982 yılı Ekim ayında İnebolu’da doğdum. Küçüklüğümden beri okumaya, dilbilgisine ve sonra da İngilizceye çok ilgi duydum. Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi’nde dil bölümünde okuyup 2000 yılında mezun olduktan sonra, önce Atatürk Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdim, ardından Marmara Üniversitesinde Pedagojik Formasyon eğitimimi tamamlayıp, 2005’te Atatürk Havalimanı’nda özel bir şirkette çalışmaya başladım. Böylece birçok yabancı firma yetkilileriyle iletişim kurarak İngilizce konuşma becerilerimi geliştirebildim.

Bir süre farklı sektörlerde çalıştıktan sonra edindiğim tecrübeyle hep hayalini kurduğum öğretmenliğe büyük bir heyecanla başladım ve çocuklar sayesinde aslında öğrenmenin tek taraflı olmadığını keyifle fark ettim.

Bu sonsuz yolculukta, koşulsuz sevgi ve ilginin çok önemli olduğunu hep hatırlayarak kendimi farklı alanlarda geliştirmeye çalışıyorum. Eğitim sektöründeki yenilikleri takip etmek ve mümkün olduğunca onları uygulayabilmenin çok önemli olduğunun farkındayım. Okul dışı etkinliklerden biri olan Modal United Nations (MUN) için, Yeditepe Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi’ne, birçok öğrencimle beraber gidip onların sadece akademik gelişimlerini değil; sosyal ve kültürel becerilerinin gelişimlerini de gözlemleme fırsatına sahip oldum.

İçindeki çocuk heyecanını hiç kaybetmemiş iki kız annesi olarak, bir çocuğun gelişiminde öncelikle ailenin sonra okulun/öğretmenlerinin önemli olduğunu unutmadan, bu mesleği mümkün olan en iyi şekilde yapabileceğimi düşündüğüm; ilkeli ve güncel eğitim anlayışıyla, KALEV ailesinde öğretmenliğe devam ediyor olmaktan dolayı çok mutluyum.