Kübra Yaman Bozdemir – Görsel Sanatlar Eğitmeni

Merhabaaa!!!

Ben Kübra Nur Yaman Bozdemir. KALEV ailesinin Görsel Sanat Öğretmeniyim. Benim sanat serüvenim

5 yaşında toprakla suyu karıştırarak kil elde edip şekillendirmekle ve sokaktaki çimenler, evdeki sebzelerin duvarlara renk vermesi ile başladı. İlkokul 1. Sınıfta sanatçı olacağım hayalimi kucaklayarak yürüdüm.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Resim-İş eğitimi Heykel Ana Bilim Dalı’ndan mezun oldum ve yüksek Lisansımı “Çocuğun Gelişim Sürecinde Görsel Sanatlar Ve Aile Tutumu” üzerine araştırmalarla gerçekleştirdim.

Anaokullarında ve diğer seviyelerde (ilkokul, ortaokul, lise) görsel sanatlar öğretmenliği yaparken birçok kurum ve kuruluşlarda gönüllü sanat eğitmenliği yaparak atölyeler gerçekleştirdim. Derslerimde geleneksel ve alternatif eğitimi harmanlamayı seviyorum. Daha kalıcı, daha keyifli hale bürünüyor.

Hayat insanın karşısına bir yol çıkarır ve o yolda yürümeye başladığımızda cesaretimizi, özgünlük ve özgürlüğümüzü, fikirlerimizi, kim olduğumuzu ve kim olmak istediğimizi bu yolda yürürken öğrendiklerimizle belirleriz.

Beni KALEV’ de en çok heyecanlandıran şey ve en büyük şans onların yolculuklarında yol arkadaşı olabilmek ve deneyimlerimizi eğlenerek, öğrenerek paylaşabilmek, ben onlardan biriyim, aynı dili konuşmadıkça, aynı oyunda yer almadıkça birbirimizi anlamamız mümkün değil…