Hatice Melek Kartal – Sınıf Öğretmeni

Kendimi bildim bileli, küçük yaşlardan itibaren çocuklarla iç içeyim. Her çocuğun bıraktığı iz, beni yönlendiren ders olmuştur hayatıma. Çocuklarla büyümeye, gelişmeye ve değişmeye devam ederken hayat boyu onlardan öğrenecek çokça deneyimlerim olacağını düşünüyorum.

Öğretmenlik serüvenime başlamadan önce çocuklara daha fazla faydalı olabilmek için çeşitli kurslara ve eğitimlere katıldım. Bu yolculuğa çıktığımdan beri Yaratıcı Drama eğitimimi derslerimde aktif olarak kullanmaya çalışıyorum. Araştırmayı seven, öğrenmeye meraklı, yaşam boyu öğrenmenin devam etmesini temel edinen bir yapım var.

Birlikte olduğum çocukların her birinin özel olduğunun bilincinde olarak; kendini ifade edebilen, özgüveni yerinde, sorgulayan, gerektiğinde hayır diyebilen, kendini ve çevresini seven, saygı duyan, yaşadığı dünyaya faydalı olabilmek için çabalayan bireyler olabilmesi için yol göstermeye çalışıyorum. 

KALEV Okulları ile ortak hedeflerimizin olması yollarımızın kesişmesini sağladı. Bu sürecin bir parçası olmaktan mutluyum.