Erçin KİMMET’86

1968 Erzurum doğumlu olan Erçin, memur çocuğu olmanın avantajı ve dezavantajları ile farklı illerde geçen bir çocukluk yaşadı. Son durak İstanbul ve Kadıköy Anadolu Lisesi oldu. 30. Martı olarak mezun olduktan sonra ODTÜ Psikoloji bölümünden mezun olana kadar okuldan çok tiyatro ile uğraştı.

Bir okul öncesi kurumda danışmanlıkla başlayan çalışma yaşamı STK’lar ile devam etti. Sırasıyla AÇEV, Artı Artı Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ve ORAV ile devam etti.

Bu çalışma yaşamı esnasında Baba Destek Programı, Benim Aile (0-6 yaş çocuğu olan aileler), 7-19 Yaş Aile Eğitimi, 10- 19 Yaş Ergenler için Yaşam Becerileri Eğitimi, Ardıç ( Çocuk İnfaz Kurumundaki Personele yönelik) Eğitim Programı, ANKA (CODEM) Personeli Eğitim Programı, Aile içi Şidddetin Önlenmesi Eğitim Programı’nda program geliştirme, eğitici ve gözlemci eğitimlerinde aktif görev aldı.

Bu eğitim programlarını geliştirilen yaklaşık 20 yıldır eğitimini aldığı ve şu anda eğitimlerini verdiği psikolojinin Transaksiyonel Analiz ekolünü kullandı.

Kendisinin söylemi ile çalışma hayatı boyunca “çocuğun yüksek yararı” ilkesi ile sevdiği işi yapıp para kazanabilen azınlıktan oldu.