Emine Çam Küçük – Beden Eğitimi Eğitmeni

1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. Evli ve bir çocuk annesiyim. İlkokulda atletizm ile tanışıp ortaokulda profesyonel sporcu oldum. Lise eğitimimi sporcu bursu kazanarak özel okulda okudum. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü Antrenörlük Eğitimi dalında lisans eğitimimi tamamladım. Lisans eğitimi sırasında çift ana dal yaparak spor yöneticiliği de okudum. Bu süreçte eş zamanlı olarak pedagojik formasyon eğitimi aldım. Wings For World Run yarışlarında her yıl gönüllü olarak çalıştım. 2011 yılından beri Cimnastik Antrenörü, 2015 yılından itibaren Beden Eğitimi Öğretmenliği yapmaktayım.

Amacım öğrencilerimizin bedensel ve sportif etkinlikleri gerçekleştirmek için gereken bilgi ve becerileri edinmiş, bedensel olarak sağlıklı ve zinde, serbest zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmeyi bilen, öğrendiklerini kişisel gelişiminde ve yaşantısında olumlu olarak kullanan bireyler olarak görmektir. Eşitlik, adalet, hoşgörü, saygı, öfke kontrolü, cesaret, azim gibi değerleri geliştirmek için spor faaliyetlerinin büyük bir önem taşıdığına inanıyorum.

Farklı spor branşları deneyimlenirken, her seferinde sporun bir yaşam biçimi olması gerektiği bilinci aşılanır. “Yaşayarak öğrenme” ilkesine bağlı kalınarak işlenen her bilginin kalıcılığı artırılır. Bu şekilde derslerimizde de öğrencilerimizin hayat boyu öğrenme edinimi desteklenmiş olur.

Çocukların gelişim özelliklerini göz önünde tutarak, kişisel ve toplumsal yönden sağlıklı, mutlu, iyi ahlaklı ve dengeli bir kişilik sahibi, yapıcı, yaratıcı ve üretken, değerlerini ve demokratik hayatın temel ilkelerini benimsemiş fertler olarak yetiştirilmelerini amaçlıyorum. Öğrenimi üç boyutlu hale getirmiş olduğumuz derslerimizde bu yıl da aynı hedefe doğru koşacak olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum.