Ceren Yaman – Sınıf Öğretmeni / Okul Öncesi

2000 yılında İstanbul’da doğdum. Anaokulu zamanımda rol model aldığım öğretmenim sayesinde “Okul Öncesi Öğretmenliği” hayaliyle, eğitim hayatımda adımlar attım. Ataşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” bölümü ve sonrasında Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun oldum. Eğitimin sürekli olarak yenilenme ve bitmeyen bir öğrenme süreci olduğunun bilinciyle, çeşitli eğitimlere katıldım ve bununla beraber 2. üniversiteme başladım. Şimdi ise mesleğime başladığım ilk gün ki heyecanla KALEV’deyim.

Çocukların küçük kalplerinde kocaman yer almaktan, büyük hayallerine minik dokunuşlarla temas etmekten mutluluk duyuyorum. Çocuklar gelişim süreçlerinde çok kritik bir evreden geçiyor ve bu kritik evreleri doğru rehberlik ile sağlıklı bir şekilde atlattıklarında, sağlam adımlarla geleceklerini ve kişiliklerini inşa edebiliyorlar.

Bu anlamda ben de bir okul öncesi öğretmeni olarak, sorumluluğumun farkına varıp, kendimi sürekli geliştirmek adına adımlar atmaktayım. Gelişen ve değişen ünyanın bir sonucu olarak, alanımla ile ilgili konuları yakından takip ederek, kendimi sürekli geliştirmek için çabalıyorum. Aldığım eğitimler ve kendi çalışmalarım ile kişisel gelişimimi sürdürmeye devam ediyor, alanımdaki yenilikleri takip etmeye çalışıyorum.

Meslek hayatımda en etkilendiğim anlardan biri ise; “Ben büyüdüğümde Ceren öğretmen olacağım” cümlesiydi. Bu cümleyi duyduktan sonra rol model olmanın çocuklar için önemini bir kez daha anlamıştım.

Farkındalığı ve özgüveni yüksek, yaratıcı, özgür, saygılı, sevgi ve hoşgörüden yana nesiller yetiştiren bir eğitim verilmesi gerektiğine inanıyor ve çalışmalarımızı bu yönde planlıyoruz. KALEV Okulları’nda mesleğimi en iyi sekilde icra edeceğime ve KALEV Okulları’nın kendimi geliştirmemde katkısının olacağına inanıyor bu keyifli eğitim sürecinin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.