Çağre Yavuz – Üretim Tasarım Eğitmeni

1994 İstanbul doğumluyum. Lisansımı Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretim ve Teknolojileri Öğretmenliği bölümünde tamamladım.

Mezun olduktan sonra birçok özel okul ve vakıf okullarında çalışma fırsatım oldu. Bulunduğum okullarda anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitimler verdim. Öğrenmenin uçsuz bucaksız bir yol olduğuna inandığım için çalışma hayatım boyunca sürekli kendini yenileyen ve ekip arkadaşlarımla üretmeyi seven biri oldum. Aynı zamanda kendi alanımla ilgili birçok eğitim zirvelerine katıldım. ETP gibi platformlarda yapmış olduğum çalışmaları eğitimci arkadaşlarımla paylaşma şansım oldu. Robotik ve kodlama üzerine First Lego League yarışmalarına öğrencilerimle katılım sağladık. Hem ilkokul hem de ortaokul ve lise düzeyinde takım koçluğu ile çocuklarla robotik kodlama üzerine çalışmalar da bulunarak ekip olmanın getirdiği yolculuğu yaşadık.

Öğrenme ve öğretme arzum çocuklarla beraber kendi eğitim yolculuğumda da beni hep destekleyen nokta oldu.  Bu sebeple eğitim yolculuğuma 2020 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Teknolojileri alanında yüksek lisans yaparak devam etmekteyim. Teknolojiyi bilinçli kullanan, dijital okuryazarlık becerisi yüksek, çağın teknolojisine ayak uydurabilen, problem çözme becerisi yüksek, grup çalışması bilincini elde etmiş, araştıran üreten çocuklar için kendimi geliştirmekteyim.

Öğrenme ve öğretme arzumla 2022 yılında KALEV Okulları’nda eğitim hayatıma devam etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Üreten, dijital vatandaşlığı benimsemiş çocuklarımla daha güzel işlere 🙂