Büşra Özsoy Piryol – Matematik Eğitmeni

1991 yılında İstanbul Silivri’de doğdum. Lise eğitimimi Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Ardından Marmara Üniversitesi Matematik bölümünü kazandım. Üniversitenin 3. sınıfında güz döneminde erasmus eğitim programı ile İsveç Stockholm Üniversitesi’nde eğitim aldım. Yaşadığım bu unutulmaz deneyimi gerek öğrencilik hayatım gerekse iş hayatıma tüm artıları ile taşıdım.

Üniversite hayatım boyunca aktif olarak halk oyunları ile ilgilendim. Marmara Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu olarak pek çok yarışmaya katıldık ve dereceler elde ettik.

İş hayatıma farklı sektörleri deneyimleyerek başlasam da yolumun bir gün çocuklar ile kesişeceğini biliyordum. Bu süre zarfında Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon belgemi aldım ve çok sevdiğim öğretmenlik mesleğime başladım. Bu meslek ile her gün gelişmem ve değişmem gerektiğini fark ederek sekiz yıldır yürüdüğüm bu yolda pek çok eğitim aldım, atölyeler yürüttüm.

Matematik dersinin önce ‘sabır’ işi olduğunu hep hatırlattığım öğrencilerime keyifle deneyimlerimi aktarmaya onlarla birlikte deneyimlemeye devam ediyorum. Matematikten korkmayan çocuklar yetiştirme hedefi ile yoluma bu sene KALEV Okulları’nda devam edecek olmaktan mutluluk duyuyorum…