Bağdade İleri – Sınıf Öğretmeni

1973 yılında İstanbul’da doğdum. Çocukluğumdan beri hayalim öğretmen olmaktı ve ilerleyen zamanlarda bu benim için en önemli hedef halini almıştı. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim fakültesini kazanarak hem hedefime ulaşmış hem de üniversite yıllarımda yaptığım çalışmalar sayesinde gelecekte hayatlarına, kalplerine dokunacağım çocuklarım için öğrenme, ilerleme mücadelem başlamış oldu.

1998 yılında fakülteden mezun oldum. Daima öğrenmeye, kendini geliştirmeye ve Atatürk İlke ve İnkılaplarını ilerletmeye inanmış bir kişi olarak iki branşta öğretmen oldum. Ardından 3* Dalıcı Eğitimi, Cankurtaran Eğitimi, İlkyardım Eğitimi ve Deniz İzciliği eğitimlerini aldım. Çeşitli kişisel gelişim kurslarına katıldım. Evliyim ve bir kızım var.

Meslek hayatımın ilk yıllarında Fransızlara Türkçe dersler vermenin yanında farklı sektörlerde çalıştım. Daha sonraları devlet ve özel kurumlarda öğretmenlik yaptım. Çocuklarımın sadece bilgiyi depolamak yerine her öğrendiğini yaşamında uygulayabileceği alanları görmesini sağlamayı, bilgiyi koşulsuz kabul yerine sorgulayıcı, araştıran, yeni bilgilere nasıl ulaşacağını gören, kendisine ve çevresine karşı farkındalığı olan, kendine inanan, seven-sevildiğini görebilen, saygı duyan ve en önemlisi mutlu bireyler olmalarını hedefleyerek, mesleğime devam etmekteyim. 

Mesleğimin ne denli önemli olduğunun ve sorumluluklarımın farkında olarak halen kendimi geliştirmeye, yenilikleri takip etmeye çalışıyorum. Bunca yıllık mesleğimde eğitim süreçlerinde yol gösterici olduğum çocuklarımın yıllar içerisinde gelişimlerini takip etme fırsatı bulmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Şimdi bu mutluluğun verdiği güçle KALEV Eğitim Kurumları’nın bünyesinde, küçük martılarımın kalplerine dokunmanın, onlarla beraber geleceğe yeni adımlar atmanın, beraber öğrenmenin, her birinin parlayan gözlerinde sevgiyi, saygıyı görmenin mutluluğunu, gururunu yaşıyorum.