Yasemin Seren – Anaokulu Müdürü

1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. Evli ve bir çocuk annesiyim. Hep olmak istediğim, hayalini kurduğum öğretmenlik mesleği beni Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü ile tanıştırdı. Hızla ve büyük keyifle geçen üniversite yıllarının ardından, 2003 yılında mezun oldum.

Eğitimin sürekli olarak yenilenme ve bitmeyen bir öğrenme süreci olduğunun bilinciyle, lisans eğitimim üzerine dahil olduğum çeşitli eğitimlerle kendimi geliştirme ve zenginleştirme fırsatı buldum.

Birçok özel okul ile vakıf okullarında öğretmenlik ve eğitim koordinatörlüğünün ardından, 2015 yılında yolum KALEV ile kesişti. Önce öğretmenlikle başlayıp, son iki senesi Erken Çocukluk Eğitim Koordinatörü olarak geçen altı senelik bu yolculuk, şimdi de Okul Müdürlüğü ile devam ediyor.

Erken çocukluk eğitiminin temel ihtiyacının, sevgi olduğunu; öğrenmenin, sevgi ve kabul edilme üzerine daha kolay inşa edileceğine inanıyorum. Değişen ve gelişen eğitim sisteminin, bilgiyi yalnızca bilen değil, keşfeden, sorgulayan, araştıran, eleştiren, bilgiyi dönüştürebilen, yaratan, üreten, farkındalık sağlayan bireyler yetiştirmenin gerekliliğini ortaya koyduğunu ve bizlerin de çocuklara bu çerçeveden hareketle rehberlik etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Bu gerçeklerin ışığında, okul öncesinde farklı programlar, ölçme değerlendirme çalışmaları, ders tasarım örnekleri, merak etkinlikleri, matematik, düşünme becerileri ve görsel algı ile ilgili geliştirdiğim, çeşitli programlar bulunuyor.

Şimdi sizlerle, yeniden keşfetme sürecinde birlikte olmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyuyorum.
Sizler ve minik martılarımızla uzun yıllar sürecek bu keyifli yolculuğumuza hoş geldiniz.