Tuğçe Önder – Psikolojik Danışman / İlkokul

1990 yılında İzmir’de doğdum. Ortaokul yıllarımda psikoloji okumaya karar verdim ve bu kararım doğrultusunda tek bölüm tercihi yaparak 2009 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimime başladım. İspanya’da değişim öğrencisi olarak bir dönem eğitim alma maceramı da içeren 4 yılın ardından 2013 yılında mezun oldum. Alandaki gelişmeleri dünya çapında takip edebilmek için İngilizcemi geliştirmek ve aynı zamanda farklı kültürleri tanımaktan hoşlanmam nedeniyle altı ay süreyle Amerika Birleşik Devletleri’nde bir dil eğitim programına katıldım.

Türkiye’ye döndüğümde özel bir okul öncesi kurumda çalışmaya başlamam ile birlikte çocuk psikolojisi alanında ilerlemeye karar verdim. Bu ilk çalışma deneyimim sayesinde çocukları ailelerinden bağımsız düşünemeyeceğimizi fark etmem ve alanda daha da yetkinlik kazanmak amacıyla 2015 yılında Ege Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans Programı’na başladım. Yüksek lisansıma devam ederken bir yandan da Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Programı’nı tamamladım ve bu süreçte çeşitli eğitim kurumlarında görev aldım.

Lisans mezuniyetimden bu zamana kadar aldığım eğitimlerle ve süpervizyonlarla kendimi geliştirmeye devam ettim. Geçtiğimiz yıl kariyerimde daha da ilerlemek için şehir değiştirme kararı aldım ve yolum KALEV ile kesişti. Bu kararı iyi ki almışım dedirten KALEV ailesi ile birlikte gelişimine her açıdan katkı sağlayacağımız, toplumumuza ve hatta diğer toplumlara yapacakları olumlu katkılardan emin olduğum nesiller yetiştireceğimiz için çok heyecanlıyım.