Melis Zehra Karaca – Türkçe Eğitmeni

1994 yılında Kadıköy’de doğdum. Kitaplar hayatımın her döneminde en iyi yol arkadaşlarım oldu. Küçük bir çocukken okumayı sevdiğim kadar anlatmayı da sevdiğim tüm yakınlarım ve öğretmenlerim tarafından fark edilmişti. Kitaplarda keşfettiklerimi başkalarıyla buluşturmak çok hoşuma gidiyordu. Öğretmen olmaya daha o zamanlarda karar vermiştim.

Eğitim hayatım boyunca öğretmenlerimden aldığım ilhamla çocukluk anılarıma ev sahipliği yapan Zonguldak’a öğretmenlik hayalimi gerçekleştirmek üzere tekrar yolum düştü ve dört yıllık lisans serüvenim böyle başladı. Bu süre zarfında birçok seminere katıldım. Alanımla ilgili projelerde ve kulüp çalışmalarında aktif rol aldım. Pedagojik formasyon eğitimimi de lisans eğitimimle aynı dönemde tamamlayarak Bülent Ecevit Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden dereceyle mezun oldum.

Mezun olur olmaz heyecanla beklediğim yeni yolculuğuma hazırdım. Öğretmenliğe başladığım ilk günden bu yana öğrenen bir öğretmen olma hedefiyle ilerlemeyi ilke edindim. Eğitimimin ve çalışma tecrübelerimin bana kazandırdıklarını gerek ders tasarımlarımda gerekse tasarladığım proje çalışmalarında geliştirmeye ve dönüştürmeye çalıştım. Bununla birlikte mesleğe başladığım andan bu yana birçok özel kurumda öğretmeye ve öğrenmeye devam ettim.

Şimdi ise bana yeni bir keşfin kapılarını aralayan KALEV Okulları ile yolculuğuma devam ediyorum. İyi hissettiğim yerde olmaktan ve bu ekiple çalışmaktan çok mutluyum.