İlkcan Çoban – Sınıf Öğretmeni

1986 İstanbul doğumluyum. Lisans eğitimimi Uludağ Üniversitesi’nde tamamladım. Ankara ve İstanbul’da çeşitli özel okullarda ve yayın evinde çalışarak farklı tecrübeler edindim. Akıl Oyunları ve Yaratıcı Drama alanında çeşitli eğitimlere katılarak, ders planlarının oluşturulmasını ve uygulamasını sağladım. İlkokul düzeyindeki branş kitaplarının yazım, bilimsel inceleme ve tashih aşamalarında yer aldım.

Çocukların hayatlarına ve ruhlarına temas etmekten mutluluk duyuyorum. Her çocuğun farklı ve özel birey olduğunu temel alarak hepsine ayrı ayrı temas etmeye özen gösteriyorum. Kendimi çocuklarla geliştirmekten, öğrenme-öğretme ortamında çocuklarımla etkileşim içinde olmaktan keyif alıyorum.

Etkili iletişim kurabilen, kendi düşüncelerini ifade edebilen, kritik düşünebilen, farklı çözümler üretebilen, sorumlulukları yerine getiren, farkındalık ve empati gücü gelişmiş, istekli, uyumlu, mutlu ve biz kavramı ile hareket edebilen bireyler yetiştirmek hedeflerimden birkaçı arasında yer alıyor.

Doğada bulunmak, yeni yerler keşfetmek, gezmek, basketbol oynamak, müzik dinlemek hobilerim arasında öncelikli olarak yer alıyor.

Kalev ailesinde yer aldığım için mutluluk duyuyorum.