Fatma Kantar Göksel – Türkçe Eğitmeni

19 Eylül 1983 yılında, İstanbul’da dünyaya geldim. Öğrenim hayatım boyunca öğretmen olabilmenin hayali ve heyecanı içerisindeydim, Başkent Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünü kazandım.
Üniversite yıllarımda edebiyat, tiyatro, halk müziği, tasarım, gezi gibi birçok kulüpte görev aldım. Üniversiteler arası Türk halk müziği yarışmasında jüri özel ödülü alarak okulumu başarıyla temsil ettim.
Mezun olduğum yıl Başkent Üniversitesi/Ayşeabla Okullarında çalışmaya başladım ve stajyerliğimi tamamladım. Türkçe dersleri dışında etkili okuma ve güzel konuşma etkinlikleri ve çeşitli projelerin koordinatörlüğünü üstlendim. Tiyatro derslerinde görev aldım.
İki yıl sonra İstanbul’a geldim. Sekiz yıl, uluslararası bir kurumda Türkçe öğretmeni olarak yabancı öğrencilere Türk dilini öğrettim. Kendimi geliştirmek ve verimli ders anlatabilmek adına, yabancılara Türkçe öğretimi konusunda seminerlere katıldım. Danışman öğretmenlik, tüm resmi tören ve gösterilerin koordinatörlüğü ve Tiyatro kulübünde çeşitli oyunları yazıp sahneledim.
Farklılaştırılmış eğitim yaklaşımı, öğrencinin eğitim sürecinden zevk almasını ve eğlenmesini sağlamak en önemli öğretim anlayışımdır. Bir öğretmen olarak görevim; Türk kültürünün değerlerini, Türk dilini ve Atatürk ilkelerini benimsemiş, kendini ve toplumu sürekli geliştiren, okuyan ve yazabilen, değişime ayak uyduran, empati kurabilen, eleştirel düşünceye sahip, kendisiyle barışık, yeteneklerinin farkında, işbirliği ve takım çalışmasına açık, yaratıcı, dürüst, hoşgörülü, sorumluluk sahibi ve sağlıklı bireyler yetiştirmektir.
Yaşam boyu öğrenen ve öğreten biri olarak okumayı, yazmayı, izlemeyi ve gezmeyi çok seviyorum. Değişik, lezzetli yemekler yapmak, şarkı söylemek, tasarımsal ve dekoratif olarak üretmek, balkonumdaki bahçeyle ilgilenmek uğraşlarım arasındadır.
Öğrenen, keşfeden, zekâsını ve yeteneklerini kullanarak kendini ve yaşamın gerçek anlamını bulmaya çalışan martılarla birlikte özgürce uçabilmek için sabırsızlanıyorum. İyi ki KALEV’deyim.