Esin Kuşluoğlu Akgöl’05 – Ekoloji Eğitmeni / Ekolojik Okul Takım Lideri

1986’da İstanbul’da doğdum. Daha ilkokuldan yeni çıkmıştım ki Çamlık’la tanıştım… Hiçbir şeyle değişilmez bir sekiz yıl yaşadım yuvam Kadıköy Anadolu Lisesi’nde. Yeni mezun bir martı olarak rüzgâr beni İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’ne uçurdu. Çalışmalarımı yerel peyzaj planlaması üzerine tamamladım.

2009 – 2014 yılları arasında çeşitli peyzaj firmaları ve TEMA vakfında Peyzaj Mimarı olarak görev aldım.
Kadıköy Anadolu Lisesi Doğa Sporları Kulübü’nde dağcılık ve doğa sporları yapmaya başladım. Hem lise hem üniversite hem de meslek hayatım boyunca çeşitli dağcılık kulüplerinde kurucu üyelik, yönetim kurulları üyeliği, doğa yürüyüşü ve dağcılık faaliyetlerinde ekip liderliği, dağcılık, kampçılık ve doğa yürüyüşü eğitimlerinde eğitmenlik ve eğitim kampı liderliği görevleri aldım. Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerimi tamamladım. Türkiye’nin pek çok dağında tırmanışlara katıldım. Halen kurucusu olduğum özel bir gurupta dağ ve doğa yürüyüşü liderliği ve eğitmenliğe devam ediyorum.

2010 yılında Artvin Çoruh Üniversitesi’nin düzenlediği TUBİTAK’ın desteklediği Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda Doğa Eğitimi’ne katıldım.

Hem üniversite hayatımda hem meslek hayatımda hem de doğa sporları eğitimlerinde öğrendiklerimi bir potada eritip insanlara anlatmak isteğim beni çocuklarla tanıştırdı. 2014 yılında Ekoloji öğretmenliği yapmaya başladım.
Şimdilerde ise rüzgâr beni tekrar doğayı kopmaz bir parçam haline getiren yuvama geri döndürdü… Artık martılarla beraber ve yuvamda minik martılara öğrendiklerimi anlatma zamanı…