Ebru Gül Gözükızıl Budak – Müzik Eğitmeni

1991 yılında İstanbul’da doğdum. İlköğrenimimi Nurettin Teksan İlköğretim Okulu’nda tamamladım. Dokuz yaşındayken eve giren küçük bir bağlama sayesinde müzikle tanıştım. Ailemin “Çalmak ister misin?” sorusuna kayıtsız kalamadım ve Ali Gürlü’den bağlama dersleri almaya başladım. Öğretmenimin beni fark etmesi ve cesaretlendirmesi üzerine 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümü Lise Devresi için sınavlara girdim ve kazandım. Başarılı bir lise hayatından sonra aynı bölümün lisans bölümüne girmeye hak kazandım.

Üniversite yılları boyunca birçok müzik kursunda çalıştım. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde bağlama eğitmenliği, İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Çalgı Programı’nda temel müzik ve piyano eğitmenliği yaptım. 2009 Makedonya-Ohrid Halk Dansları Festivali’ne müzisyen olarak katıldım.

2013 yılında mezun oldum ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım.

Müzik eğitiminde kendilerini ifade edebilen, yaratıcı, katılımcı ve aktif bireyler yetiştirmenin öğrencilerin ileriki yaşlarda müziğe, sanata ve hayata bakış açılarını etkileyecektir. Bu bağlamda müzik ve hareketin karma bir şekilde kullanıldığı Orff eğitimi ile her çocuğun sahip olduğu yeteneği ortaya çıkararak bunu işlemenin çocuklar için faydalı olacağını düşünmekteyim.