Ceylan Karlıdağ Türksoy – Sosyal Bilgiler Eğitmeni

1991 yılında Elazığ’da dünyaya geldim. İlköğretim ve lise eğitimimi Elazığ’da tamamladım. 8. sınıfta İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi öğretmenimi sevmemle birlikte tarihe olan ilgim başladı ve hayatımın merkezinde yer aldı. Bir öğretmen ile insanın hayatının değişmesini yaşayarak öğrendim. Lisedeki tarih öğretmenime hayranlığım ile birlikte bunun benim için ileriye dönük bir meslek olacağını ve bu alanda başarılı olabileceğimi düşündüm. Hayalimdeki mesleği bulduğuma inandım. İnsan hayatında tarihin önemli olduğunu ve bir ulusu birbirine nasıl bağladığını öğrenmek ve tarihini doğru öğretmenin ne kadar değerli olduğunu anladım. 

Benim için yeni bir hayat olacağının heyecanı ile 2010 yılında Ordu Üniversitesi Tarih Bölümü’nü kazandım ve 4 yıllık eğitim hayatımı dolu dolu geçirdim. 2015 yılında Fırat Üniversitesi Pedagojik Formasyon belgemi aldım. 8 yıl farklı kurumlarda tarih ve sosyal bilgiler öğretmeni olarak çalıştım ve bu süreçte kendimi geliştirmek adına ilgi alanlarıma göre eğitim aldım. 

İlk kez 2019 yılında ismini duyduğum ve merak ettiğim KALEV Okullarını 2022 yılında yakından tanıma fırsatı buldum ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görevime başladım. Çalıştığım diğer kurumlara göre çok farklı bir alt yapıya sahip olması, öğrenci odaklı başarıyı hedefleyen ve çocukların eğitim hayatı ile birlikte çocukluğunu yaşamasına fırsat veren, hem eğitim hayatında başarılı hem de bilinçli birey yetiştirmeyi kendine hedef olarak belirleyen bu okulda bulunmak beni çok heyecanlandırdı. Bana çok şey kazandıracağını ve benim de yenilikçi düşüncem ile bütünleşeceğini düşündüğüm KALEV Okulları’nda çalışmaktan mutluluk duyuyorum.