Cemil Altay – Matematik Eğitmeni

1985’te Adana’da doğdum, Antakya’da ilk ve orta öğrenimimi tamamladım. Üniversite öğrenimim için Marmara Üniversitesi Fizik Öğretmenliği’ne yerleştim. Eğitimin ikinci senesinde tekrar sınava girip, İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü’ne devam ettim. Aynı okulda formasyon eğitimimi tamamladım.

Üniversite öğrenciliğim boyunca kitapçılarda çalıştım. Süreli yayınlarda öykü ve şiirlerim yayınlandı. Kitap okumayı seviyorum. Türk Edebiyatında Hasan Ali Toptaş ve Barış Bıçakçı’yı ilgiyle takip ediyorum, Sinek Isırıklarının Müellifi’yim. Yabancı Edebiyatta ise bilimkurgu ve fantastik eserleri seviyorum, Dune serisini tekrar okuyacak kadar başucu kitabı olarak görüyorum.

Öğretmenliğe matematiği oyunlaştıran ve somutlaştıran atölyelerle başladım. Yaz ve Kış atölyeleriyle TÜZYEV’de başladığım öğretmenlik serüvenim, sonra örgün eğitimle devam etti. 2019-2022 yılları arasında Fide Okulları’nda çalıştım. Tüm canlıların merak ederek ve oynayarak öğrendiğine inandığım bu yol, şimdi ise KALEV ile kesişti.

Keşfedeceğimiz, inşa edeceğimiz ve oynayacağımız güzel yıllar olması dileğiyle…