Ayşegül Kejanlı – Psikolojik Danışman Anaokulu / KALEV Okulları PDR Koordinatörü

1989 yılında Aydın’ın Nazilli ilçesinde doğdum. Henüz çocuk denecek yaşlardan itibaren nedensel düşünen, ruhsallığın insan hayatındaki etkilerini sorgulayan, iletişim becerisi güçlü, çocuk gelişimi ve psikolojisine meraklı bir yapım vardı ve bu sayede üniversiteye hazırlık döneminde, okumak istediğim bölüm konusunda çok nettim. Bu yolda şanslıydım ki, lisans eğitimini ilgi alanları ve kişisel yatkınlıkları doğrultusunda kendi kararıyla seçebilen azınlıktan oldum. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji eğitimim gönüllü stajlar, tiyatro oyunculuğu, kongre düzenleme kurulu üyeliği ve mesleki eğitimlerle hem sosyal hem de akademik anlamda çok aktif geçti. Mezuniyetimin ardından 2011 yılında İngiltere’de bir yıl akademik İngilizce eğitimi aldım. Sonrasında University of Essex’de Psychoanalytic Studies master programını tamamladım. Master eğitimim boyunca ders seçimlerim, tez konum ve mesleki eğitimlerim ile çalışmalarımı çocuk psikolojisi alanında yoğunlaştırdım.

Türkiye’ye döndükten sonra çeşitli okul öncesi kurumlarda psikolog ve yönetici olarak görev aldım. Bununla birlikte çocukların ruhsal işleyişlerinin değerlendirilmesi üzerine aldığım mesleki eğitimlerime devam ederken bir yandan da Medeniyet Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimine başladım.
2016 yılında anne oldum ve hayatımın en güzel, en anlamlı dönemi başladı. Kızımı kendim büyütmek istediğim için çalışma hayatına bir dönem ara verdim.

2018 Haziran ayında yollarımız KALEV ile birleşti ve benim için çok keyifli ve heyecan verici bir süreç başladı. Atatürk ilke ve değerlerine bağlı, kendine güvenli, yaratıcı, özgür, iyi eğitimli, saygılı, duyarlı, iyilik ve hoşgörüden yana nesiller yetiştiren, çocuğa ve çocukluğa saygıyı ilke edinmiş, her durumda çocuğun yüksek yararını gözeten örnek bir kurum olan KALEV çatısı altında minik martılarımızla buluşuyor olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum.